Wynajem oprogramowania sklepu

Właściciele e-sklepów coraz to częściej decydują się na dzierżawę oprogramowania sklepu internetowego, ponieważ jest to opcja niezwykle wygodna. Nie muszą się oni wówczas przejmować takimi sprawami jak między innymi domena i hosting czy aktualizacja oprogramowania, bowiem odpowiedzialność za to, aby wszystko działało jak należy spoczywa w takiej sytuacji na firmie oferującej wynajem oprogramowania.

 

Wynajem oprogramowania

Wynajem oprogramowania przez właścicieli sklepów internetowych jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla owych właścicieli, którzy mają zapewnioną obsługę oprogramowania, korzyści bowiem płyną również dla firm. Nie chodzi wyłącznie o to, że firma zdobywa pieniądze w ramach dzierżawy, ale także o to, że współpracując z klientem cały czas może się rozwijać i udoskonalać, biorąc pod uwagę opinie klienta, jego ewentualne zastrzeżenia.

Właściciel sklepu internetowego w ramach wynajmu oprogramowania płaci comiesięczny abonament lub też wnosi opłatę za rok, w zależności od wybranej opcji. Na strat, a także ze względu na długą współpracę firmy często oferują właścicielom e-sklepów bardzo ciekawe promocje oraz rabaty.

 

Wady i zalety dzierżawy oprogramowania

Wśród zalet dzierżawienia oprogramowania z całą pewnością można wymienić stosunkowo niskie koszty uruchomienia sklepu internetowego oraz oczywiście to, że właściciel sklepu nie musi martwić się jakimikolwiek kwestiami technicznymi, bowiem to usługodawca ma dopilnować tego, aby wszystko działało tak jak należy. Na tym w końcu polega idea oprogramowania w modelu SaaS czyli Software as a Service. Wszelkie obowiązki związane z zarządzaniem, aktualizacją etc. spoczywają na usługodawcy. Ma on również obowiązek zapewnić sprawne działanie oprogramowania.

Zaletą jest również dość krótki czas oczekiwania, oprogramowanie jest już gotowe, więc po założeniu e-sklepu trzeba tylko zalogować się do systemu i poznać go nieco bliżej. Programy tworzone dla użytkowników są zbudowane w taki sposób, aby właściciele sklepów mogli je szybko opanować i bez trudu się nimi posługiwać. Firmy zwyczajowo oferują również wsparcie techniczne w przypadku jakichkolwiek problemów, pytań czy wątpliwości. Wśród wad z kolei trzeba wymienić fakt, że właściciel sklepu nie może mocno ingerować w rozwój oprogramowania.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 547 985

E-mail: kontakt@galeriawitryn.pl

ul. Krucza 50, Warszawa

Poradnik dla kupujących i sprzedających w Internecie! Dowiedz się, na co należy uważać podczas wirtualnych zakupów oraz poznaj tajniki sprzedaży w sieci. Zapraszamy!

http://www.gebuko.ro/

Sklep żeglarski

pozycjonowanie Bochnia

jak założyć sklep internetowy

Specjalista ds. SEO Przemysław Bednarz