Czym jest pudełkowe oprogramowanie dla sklepu internetowego?

Wybierając oprogramowanie do sklepu internetowego mamy do wyboru, między innymi, kilka rodzajów oprogramowania pudełkowego. Co znajduje się w „pudełku”? Jakie ją jego wady i zalety? Czy jego zakup to opłacalna inwestycja dla e-sklepu?

Zakup oprogramowania pudełkowego to nic innego jak zakup licencji na używanie oprogramowania obsługującego nasz sklep internetowy. Jego instalacja umożliwia korzystanie z udostępnionych nam przez dostawcę usługi funkcji. Już na początku trzeba uczciwie przyznać, że jest to spory wydatek, na który przedsiębiorca musi być przygotowany. W dodatku, opłatę uiszczamy z góry – nie jest ona podzielona na raty, a nie każda firma dysponuje odpowiednio dużym budżetem początkowym. Tak więc, zdecydowanie oprogramowanie pudełkowe nie jest rozwiązaniem dla każdego biznesmana, szczególnie, jeżeli prowadzenie sklepu internetowego jest jego pierwszą działalnością gospodarczą.

Zalety oprogramowania pudełkowego dla e-sklepów

Tego typu oprogramowanie łączy w sobie kilka zalet oprogramowania dedykowanego, jednak posiada również kilka ograniczeń. Zacznijmy od pozytywów. Zakupując licencję na tzw. „pudełko”, otrzymujemy możliwość stworzenia systemu w pełni dostosowanego do potrzeb naszego sklepu. Dzięki temu, możemy maksymalnie ułatwić pracę swoim pracownikom obsługującym e-sklep, ale również zadowolić naszych klientów, którzy dostaną możliwość szybkiego i łatwego wyszukiwania, zamawiania produktów oraz dokonywania płatności. Wbrew pozorom, nie każdy sklep internetowy wygląda i działa tak samo. Oczywiście, każdy sklep powinien mieć koszyk, galerię produktów, aktualizowane informacje o dostępności czy synchronizację z systemem płatniczym. Jednak wiele dodatkowych opcji i możliwości najlepiej sprawdza się w danej branży, w innej zaś nie są aż tak przydatne i nie warto w nie inwestować funduszy. Niektórzy przedsiębiorcy wskazują jednak, że nie zawsze stawiane przez nich wymagania w postaci konkretnych rozwiązań są realizowane.

Wady oprogramowania pudełkowego dla sklepów internetowych

To rozwiązanie ma również swoje minusy. Przede wszystkim, w przypadku jakichkolwiek zmian i problemów, „pudełkowe rozwiązanie” nie obejmuje odpowiedniego wsparcia technicznego, umożliwiającego wdrożenie odpowiednich zmian i profesjonalnej pomocy ze strony producenta. Zakupione przez nas oprogramowanie nie jest aktualizowane, w związku z tym może się okazać, że po wprowadzeniu ciekawych funkcji i nowych możliwości, nie będziemy mogli się z nich cieszyć, a co gorsze, nasz sklep może przegrać walkę o uprzywilejowaną pozycję na rynku z innymi, konkurencyjnymi sklepami. Należy pamiętać, że rynek e-commerce rozwija się w zawrotnym tempie, a jednym z ważniejszych czynników decydujących o sukcesie komercyjnym firmy jest nadążanie za trendami. Za specjalistyczną pomoc dostawcy i rozbudowę oprogramowania, będziemy musieli dodatkowo zapłacić. W przypadku dokonywania zmian na własną rękę musimy liczyć się z tym, że popełnimy jakiś błąd i cały system zacznie „się sypać” i przestanie działać poprawnie. Brak synchronizacji wszystkich elementów systemu może skutkować, na przykład, błędnymi przekierowaniem albo brakiem lub złym rejestrowaniem zakupów poszczególnych klientów. Naprawa tych uchybień może nas sporo kosztować – zarówno wyciekiem sporej sumy z naszego konta, jak również frustracją i niezadowoleniem użytkowników.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 547 985

E-mail: kontakt@galeriawitryn.pl

ul. Krucza 50, Warszawa

Poradnik dla kupujących i sprzedających w Internecie! Dowiedz się, na co należy uważać podczas wirtualnych zakupów oraz poznaj tajniki sprzedaży w sieci. Zapraszamy!

http://www.gebuko.ro/

Sklep żeglarski

pozycjonowanie Bochnia

jak założyć sklep internetowy

Specjalista ds. SEO Przemysław Bednarz