SaaS jako opcja na oprogramowanie dla sklepu

Zakładając własny sklep internetowy jedną z ważniejszych czynności, jaką musimy zrobić, jest wybór odpowiedniego oprogramowania. Możliwą opcją jest oprogramowanie typu SaaS. Co to takiego?

Oprogramowanie dla sklepów jako usługa

Oprogramowanie SaaS to skrót od angielskich słów Software as a Service i oznacza dosłownie „Oprogramowanie jako Usługa”. Usługę tę opłaca się w formie comiesięcznego lub corocznego abonamentu. Im dłuższy będzie czas dzierżawy, tym przedstawiona nam oferta powinna być korzystniejsza – zawierać proporcjonalne obniżki lub dodatkowe usługi. Benefitów możemy oczekiwać również w sytuacji, gdy jesteśmy stałymi klientami i od wielu lat korzystamy z usług jednego dostawcy.

Czy warto wybrać oprogramowanie SaaS?

Wiele sklepów internetowych decyduje się na dzierżawę oprogramowania, ze względu na jego atrakcyjną cenę – nie dokonujemy jednorazowej opłaty, lecz dzielimy ją na mniejsze części. Jest to szczególnie istotny argument, na który muszą zwracać początkujący przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają prowadzanie biznesu w sektorze e-commerce. Co istotne, nie płacimy za otrzymanie licencji na oprogramowanie, lecz za realne użytkowanie. Dzierżawienie oprogramowania pozostawia również właścicielowi sklepu większą swobodę w kwestii ewentualnej zmiany dostawcy, pakietu czy też rezygnacji z danego oprogramowania. Z tego powodu jest to chyba najpopularniejsza forma prowadzenia sklepu internetowego.

Oprogramowanie SaaS – pomoc dla początkujących biznesmanów

Jeżeli nie jesteś doświadczonych informatykiem albo programistą, z pewnością przemówi do Ciebie również kolejny argument: wszystkie sprawy techniczne i technologiczne pozostawiasz firmie, z której usług korzystasz. To ona zajmie się rozwiązywaniem wszelkich problemów w czasie robienia zakupów na Twojej stronie, a także będzie wdrażać nowe rozwiązania i procedury, które mają na celu lepszą obsługę Twoich klientów, uczynienie procesu poszukiwania produktów intuicyjnym oraz umożliwienie szybkiego zamawiania oraz dokonanie bezpiecznej płatności przez internautów. Oprogramowanie SaaS zdejmuje z właściciela sklepu internetowego odpowiedzialność za aktualizację, hosting oraz domenę jego firmy. To firma oferująca nam oprogramowanie daje nam dostęp do konkretnych narzędzi i programów poprzez serwer dostawcy, również cały sprzęt znajduje się u dostawcy, więc to on naprawia wszelkie zaistniałe komplikacje oraz zapewnia ciągłość działania systemu. Dzięki rozbudowanej funkcjonalności oprogramowania dedykowanego dla sklepów internetowych możemy mieć pewność, że znajdują się tam najpotrzebniejsze i najpopularniejsze narzędzia, które niezbędne są dla każdego e-sklepu. Jako klienci powinniśmy regularnie kontaktować się z naszym usługodawcą i informować go o naszych propozycjach, które mogły by pomóc naszemu sklepowi lepiej funkcjonować. Każda firma, której zależy na klientach, nie powinna być głucha na racjonalne argumenty i próby poprawy systemu.

Warto również wspomnieć o minusach płynących z dzierżawienia oprogramowania. Nie mamy możliwości zmiany aplikacji oraz wprowadzania jakichkolwiek ulepszeń w systemie. Owszem, może komunikować się z właścicielem, ale to do niego należy ostateczna decyzja w kwestii ich wdrożenia.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 547 985

E-mail: kontakt@galeriawitryn.pl

ul. Krucza 50, Warszawa

Poradnik dla kupujących i sprzedających w Internecie! Dowiedz się, na co należy uważać podczas wirtualnych zakupów oraz poznaj tajniki sprzedaży w sieci. Zapraszamy!

http://www.gebuko.ro/

Sklep żeglarski

pozycjonowanie Bochnia

jak założyć sklep internetowy

Specjalista ds. SEO Przemysław Bednarz